Serwis robotów przemysłowych Yaskawa

Serwis robotów przemysłowych Yaskawa

Innowacyjne, wytrzymałe, precyzyjne i nieocenione w działaniu w wielu branżach – roboty przemysłowe Yaskawa (Motoman) nie bez przyczyny cieszą się renomą i popularnością w zakładach produkcyjnych. Aby w pełni korzystać z zalet, konieczna jest dbałość o ich prawidłowe działanie. Zapewnią je cykliczne serwisowanie oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników zajmujących się obsługą.

TKR – zamów serwis robotów przemysłowych Yaskawa u nas.

Serwis Yaskawa - dlaczego warto serwisować roboty?

Serwis maszyn jest bardzo ważnym czynnikiem mającym duży wpływ na ich żywotność, wydajność oraz niezawodność. Często spotykamy się z pytaniem: po co wymieniać smar/olej w robotach? Na tej samej zasadzie można by spytać, a po co wymieniać olej w samochodzie? W zasadzie nie ma obowiązku, by to robić, a jednak ludzie to robią, przestrzegając terminów. Uzasadnieniem jest obawa przed ponoszeniem znacznych kosztów, gdy silnik ulegnie zatarciu. W przypadku robotów przemysłowych zasada jest dokładnie taka sama. Nieserwisowany robot będzie zdecydowanie częściej ulegał awariom, a koszty eksploatacji istotnie wzrosną. Kluczową rolą serwisu elektroniki przemysłowej jest zapobieganie awariom, a nie naprawa w momencie jej wystąpienia.

Przykład zaniedbań widać na pierwszym zdjęciu poniżej. Smar powinien być żółty/żółto-szary, a tymczasem widzimy wydobywającą się maź przypominającą smołę. Przekładnia zaczęła wyciekać przez uszczelnienia, które uległy przegrzaniu.  Jest to wynikiem opóźnienia przeglądu o 3 lata! W takiej sytuacji poza kosztami naprawy dochodzą również koszty przestoju produkcji. 

Pasek zębaty przekładni Yaskawa.

Jest to jeden z punktów koniecznych do sprawdzenia podczas naszych przeglądów.
Jednym z ważniejszych parametrów pracy jest ich prawidłowy naciąg.
Jeżeli pasek będzie za luźny, to w przypadku większego obciążenia robota lub znacznego przyspieszenia spowoduje przeskoczenie o ząbek. Znamy przypadki z samochodów, co się dzieje, jeśli pasek rozrządu przeskoczy o ząbek. Nikomu tego nie życzymy, ale tu jest całkiem podobnie. Czyli potrzeba dużo pracy, aby wszystko wróciło do normy.
Jeżeli pasek będzie zbyt napięty to w najlepszym wypadku spowoduje to szybsze zużycie paska. Niestety w realnym świecie ma to znaczny wpływ na żywotność elementów współpracujących z pasami napędowymi. Większemu zużyciu ulega przekładnia oraz serwonapęd.

A czy pasek w Twoim robocie jest prawidłowo napięty?

Jako jedna z nielicznych firm w kraju możemy pochwalić się kompletem certyfikatów z szkoleń producenta obejmujących pełen zakres obsługi, programowania, uruchomień, bezpieczeństwa oraz serwisu robotów przemysłowych Yaskawa - Motoman.

Poprzedni
Następny

Serwis elektroniki przemysłowej Yaskawa

Zakres usług:

  • serwis mechaniczny
  • serwis elektryczny
  • modyfikacje programistyczne
  • przeglądy okresowe
  • wsparcie w uruchomieniu po transferze linii
  • modernizacja stanowisk zrobotyzowanych
  • aktualizacja firmware robota

Zapewniamy najwyższą jakość prac oraz konkurencyjne ceny. Firmom, które zdecydują się na stałą współpracę w zakresie serwisowania robotów Yaskawa, oferujemy krótkie terminy, możliwość indywidualnego negocjowania wynagrodzenia oraz doraźną pomoc telefoniczną w rozwiązywaniu problemów.

Skontaktuj się z nami, a znajdziesz profesjonalny serwis dla swojego robota i godnego zaufania partnera w biznesie.

Szukasz profesjonalnego serwisu dla swojego robota? Skontaktuj się z nami.​