Kurs programowania robotów ABB

Kurs programowania robotów ABB

ABB to lider w dziedzinie robotyki i producent, którego liczba użytkowanych robotów jest największa na świecie. Nic dziwnego, że roboty ABB są obecne w wielu zakładach produkcyjnych w Polsce. Rewolucyjne rozwiązania pozwalają osiągnąć niedostępną dla człowieka precyzję, wydajność oraz zmniejszyć koszty poszczególnych procesów. Aby czerpać wszelkie możliwe korzyści z pracy robotów, należy zadbać o ich prawidłowe działanie. Rolą człowieka jest odpowiednie zaprogramowanie procesów, nadzór oraz serwisowanie urządzeń. Przed specjalistami z firmy TKR roboty ABB nie mają tajemnic. Zdobyliśmy doświadczenie podczas skomplikowanych projektów, licznych wdrożeń i modyfikacji linii produkcyjnych. Dzielimy się naszą wiedzą podczas kursów, na które zapraszamy wszystkich, którzy na co dzień mają do czynienia z robotami ABB oraz tych, którzy chcą się wdrożyć na stanowisko pracy.

Sprawdź naszą ofertę i zapewnij sobie oraz personelowi poziom wiedzy odpowiedni do stanowiska.

Po co szkolić personel?

Szkolenia są bardzo ważnym czynnikiem zapewniającym ciągłość i wydajność produkcji. Przeszkolony personel jest w stanie zdecydowanie szybciej zlokalizować przyczynę zatrzymania lub usterki oraz samodzielnie rozwiązać problem. W przypadku poważniejszej awarii pracownik będzie potrafił nakierować techników na źródło problemu, co znacznie skróci przestój produkcji. Koszty szkolenia zwracają się szybko, bo dobrze wyszkoleni i zmotywowani pracownicy zwiększają efektywność pracy robotów i redukują koszty ich eksploatacji.

ABB szkolenia - cel i przeznaczenie

Celem szkolenia z programowania robotów ABB jest umożliwienie pracownikom samodzielnej obsługi stanowiska zrobotyzowanego. Szkolenie podstawowe jest kierowanie dla osób, które w przyszłości będą pracować z robotami ABB, czyli operatorów maszyn, techników i inżynierów utrzymania ruchu. Jest również wstępem do zaawansowanej nauki programowania. Kurs zaawansowany jest przygotowany dla osób, które opanowały programowanie robotów ABB w podstawowym zakresie oraz chcą lepiej wykorzystać potencjał robotów ABB w zakładzie produkcyjnym.

ABB

Szwedzko – Szwajcarski producent robotów przemysłowych.
Poza robotami przemysłowymi mają w ofercie sterowniki PLC, generatory prądu dla elektrowni wiatrowych i inne komponenty z przemysłu energetycznego.
Cechą charakterystyczną dla tych robotów jest joystick, który umożliwia manualne poruszanie manipulatorem. Atutem tego producenta jest program komputerowy RobotStudio. Pozwala on na wygodne programowanie robota z poziomu komputera.

Szkolenia mogą być prowadzone są w siedzibie klienta, dzięki czemu nie występuje problem logistyczny z wysyłaniem pracowników poza zakład pracy. Podczas szkolenia uczestnicy dowiadują się jak działa używane przez nich stanowisko zrobotyzowane, co znacząco wpłynie na efektywność ich późniejszej pracy. Tematyka kursu została zbalansowana pod kątem ilości teorii do praktyki, tak aby uczestnik kursu wyniósł z niego jak najwięcej informacji pozwalających na samodzielną obsługę robota.

Szkolenia ABB w ofercie TKR​

Szkolenia ABB są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, która ma wieloletnie doświadczenie w pracy z robotami ABB. Nasze kursy zawsze są dostosowane do poziomu uczestników oraz specyfiki firmy, której wykorzystywane są roboty ABB. Programowanie to aspekt, do którego przykładamy największą wagę podczas szkoleń, ale poruszamy również tematy związane z teorią oraz bezpieczeństwem pracy. Opinie uczestników po kursach przeprowadzonych przez ekspertów z TKR są pozytywne, a kursanci doceniają profesjonalizm i przystępny sposób przekazywania informacji. Większość firm, które skorzystały z naszych szkoleń, decyduje się zaprosić nas ponownie. Gwarantujemy konkurencyjne ceny, krótkie terminy oraz indywidualne podejście do potrzeb.

Skontaktuj się i zapytaj o ofertę szkoleń ABB dla swojej firmy!

Moduł podstawowy:

Bezpieczeństwo pracy z robotem – prezentacja

Omówienie budowy manipulatora oraz kontrolera

Tryby pracy robota

Funkcje poszczególnych okien dialogowych panelu operatorskiego

Tworzenie i przywracanie kopii zapasowej

Kalibracja jednostki mechanicznej

Poruszanie się robotem w trybie ręcznym

Układy współrzędnych robota

Wyznaczanie obciążenia oraz środka ciężkości narzędzia robota

Typy ruchów robota

Podstawowe elementy składni języka RAPID

Tworzenie i edycja programów

Obsługa wejść/wyjść

Obsługa błędów

Moduł zaawansowany:

Bezpieczeństwo pracy z robotem – prezentacja

Zapis pozycji robota

Przedbieg jego zalety i zagrożenia z nim związane

Zaawansowane metody edycji programu

Ustawienia limitu na osiach – Soft Limit

Punkty osobliwe – co to jest i dlaczego ich unikać

Zaawansowana obsługa wejść wyjść

Edytowalne klawisze funkcyjne

Łączenie programów w jedną całość

Zmienne globalne i lokalne – deklaracja i typy

Lista komend RAPID

Zmienne pozycji

Sposoby przesunięcia programu

Zmienne statusowe

Działania na zmiennej pozycji

Szukasz szkolenia dostosowanego do Twoich potrzeb? Skontaktuj się z nami.​