Kurs programowania robotów ABB
Kurs programowania robotów ABB
ABB to lider w dziedzinie robotyki i producent, którego liczba użytkowanych robotów jest największa na świecie. Nic dziwnego, że roboty ABB są obecne w wielu zakładach produkcyjnych w Polsce. Rewolucyjne rozwiązania pozwalają osiągnąć niedostępną dla człowieka precyzję, wydajność oraz zmniejszyć koszty poszczególnych procesów. Aby czerpać wszelkie możliwe korzyści z pracy robotów, należy zadbać o ich prawidłowe działanie. Rolą człowieka jest odpowiednie zaprogramowanie procesów, nadzór oraz serwisowanie urządzeń. Przed specjalistami z firmy TKR roboty ABB nie mają tajemnic. Zdobyliśmy doświadczenie podczas skomplikowanych projektów, licznych wdrożeń i modyfikacji linii produkcyjnych. Dzielimy się naszą wiedzą podczas kursów, na które zapraszamy wszystkich, którzy na co dzień mają do czynienia z robotami ABB oraz tych, którzy chcą się wdrożyć na stanowisko pracy.
Sprawdź naszą ofertę i zapewnij sobie oraz personelowi poziom wiedzy odpowiedni do stanowiska.
Po co szkolić personel?
Szkolenia są bardzo ważnym czynnikiem zapewniającym ciągłość i wydajność produkcji. Przeszkolony personel jest w stanie zdecydowanie szybciej zlokalizować przyczynę zatrzymania lub usterki oraz samodzielnie rozwiązać problem. W przypadku poważniejszej awarii pracownik będzie potrafił nakierować techników na źródło problemu, co znacznie skróci przestój produkcji. Koszty szkolenia zwracają się szybko, bo dobrze wyszkoleni i zmotywowani pracownicy zwiększają efektywność pracy robotów i redukują koszty ich eksploatacji.
ABB szkolenia - cel i przeznaczenie
Celem szkolenia z programowania robotów ABB jest umożliwienie pracownikom samodzielnej obsługi stanowiska zrobotyzowanego. Szkolenie podstawowe jest kierowanie dla osób, które w przyszłości będą pracować z robotami ABB, czyli operatorów maszyn, techników i inżynierów utrzymania ruchu. Jest również wstępem do zaawansowanej nauki programowania. Kurs zaawansowany jest przygotowany dla osób, które opanowały programowanie robotów ABB w podstawowym zakresie oraz chcą lepiej wykorzystać potencjał robotów ABB w zakładzie produkcyjnym.
ABB
Szwedzko – Szwajcarski producent robotów przemysłowych.
Poza robotami przemysłowymi mają w ofercie sterowniki PLC, generatory prądu dla elektrowni wiatrowych i inne komponenty z przemysłu energetycznego.
Cechą charakterystyczną dla tych robotów jest joystick, który umożliwia manualne poruszanie manipulatorem. Atutem tego producenta jest program komputerowy RobotStudio. Pozwala on na wygodne programowanie robota z poziomu komputera.
Szkolenia mogą być prowadzone są w siedzibie klienta, dzięki czemu nie występuje problem logistyczny z wysyłaniem pracowników poza zakład pracy. Podczas szkolenia uczestnicy dowiadują się jak działa używane przez nich stanowisko zrobotyzowane, co znacząco wpłynie na efektywność ich późniejszej pracy. Tematyka kursu została zbalansowana pod kątem ilości teorii do praktyki, tak aby uczestnik kursu wyniósł z niego jak najwięcej informacji pozwalających na samodzielną obsługę robota.
Szkolenia ABB w ofercie TKR
Szkolenia ABB są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, która ma wieloletnie doświadczenie w pracy z robotami ABB. Nasze kursy zawsze są dostosowane do poziomu uczestników oraz specyfiki firmy, której wykorzystywane są roboty ABB. Programowanie to aspekt, do którego przykładamy największą wagę podczas szkoleń, ale poruszamy również tematy związane z teorią oraz bezpieczeństwem pracy. Opinie uczestników po kursach przeprowadzonych przez ekspertów z TKR są pozytywne, a kursanci doceniają profesjonalizm i przystępny sposób przekazywania informacji. Większość firm, które skorzystały z naszych szkoleń, decyduje się zaprosić nas ponownie. Gwarantujemy konkurencyjne ceny, krótkie terminy oraz indywidualne podejście do potrzeb.
Skontaktuj się i zapytaj o ofertę szkoleń ABB dla swojej firmy!
Moduł podstawowy:
Bezpieczeństwo pracy z robotem – prezentacja
Omówienie budowy manipulatora oraz kontrolera
Tryby pracy robota
Funkcje poszczególnych okien dialogowych panelu operatorskiego
Tworzenie i przywracanie kopii zapasowej
Kalibracja jednostki mechanicznej
Poruszanie się robotem w trybie ręcznym
Układy współrzędnych robota
Wyznaczanie obciążenia oraz środka ciężkości narzędzia robota
Typy ruchów robota
Podstawowe elementy składni języka RAPID
Tworzenie i edycja programów
Obsługa wejść/wyjść
Obsługa błędów
Moduł zaawansowany:
Bezpieczeństwo pracy z robotem – prezentacja
Zapis pozycji robota
Przedbieg jego zalety i zagrożenia z nim związane
Zaawansowane metody edycji programu
Ustawienia limitu na osiach – Soft Limit
Punkty osobliwe – co to jest i dlaczego ich unikać
Zaawansowana obsługa wejść wyjść
Edytowalne klawisze funkcyjne
Łączenie programów w jedną całość
Zmienne globalne i lokalne – deklaracja i typy
Lista komend RAPID
Zmienne pozycji
Sposoby przesunięcia programu
Zmienne statusowe
Działania na zmiennej pozycji