Kurs programowania robotów KUKA

Kurs programowania robotów Kuka

Roboty przemysłowe Kuka cechują się wytrzymałością, znacząco wpływają na wydajność produkcji oraz bezpieczeństwo pracowników. Te zalety sprawiają, że stanowiska zrobotyzowane zajmują coraz więcej miejsca w zakładach, a ich znaczenie się również zwiększa. W dalszym ciągu jednak to człowiek odpowiada za pracę oraz prawidłowe działanie maszyn. Tylko właściwa eksploatacja umożliwia pełne wykorzystanie potencjału robotów.

Kurs programowania robotów Kuka daje możliwość podniesienia wydajności pracy z tymi urządzeniami. Sprawdź, dlaczego warto wybrać nasz kurs.

Po co szkolić personel?

Szkolenia są ważnym czynnikiem zapewniającym ciągłość i wydajność produkcji. Przeszkolony personel będzie w stanie zdecydowanie szybciej zlokalizować przyczynę zatrzymania lub usterki. Dzięki szkoleniu pracownik będzię mógł samodzielnie rozwiązać problem. 
W przypadku poważniejszej awarii pracownik będzie potrafił nakierować techników na źródło problemu, co znacznie skróci przestój produkcji.

Kuka szkolenia - cel

Celem kursu jest przygotowanie uczestników do samodzielnej obsługi robotów Kuka. Poziom pierwszy – podstawowy, przedstawia informacje na temat budowy robota, programowania i bezpiecznej obsługi, poziom zaawansowany przedstawia szerszy zasób wiedzy z zakresu programowania i konfiguracji robotów.

W przypadku aktywnych użytkowników robotów Kuka, szkolenia są ważnym czynnikiem zapewniającym ciągłość i wydajność produkcji. Przeszkolony personel będzie w stanie zdecydowanie szybciej zlokalizować przyczynę zatrzymania lub usterki. Dzięki szkoleniu pracownik będzie mógł samodzielnie rozwiązać problem, a w razie poważniejszej awarii, pracownik będzie potrafił nakierować techników na źródło problemu, co znacznie skróci przestój produkcji.

Kuka szkolenie - dla kogo?

Szkolenie Kuka jest przeznaczone, zarówno dla osób, które chciałby opanować programowanie robotów Kuka i nabyć nowe kwalifikacje do pracy, jak również dla pracowników zakładów, którzy mają na co dzień do czynienia z tymi robotami. Aby wziąć udział w podstawowym szkoleniu, niezbędna jest ogólna wiedza techniczna. W trakcie kursu uczestnicy zdobywają elementarną wiedzę i wstęp do tematyki związanej z robotami Kuka. Kurs zaawansowany jest skierowany do osób, które mają już pewną wiedzę lub są praktykami, którzy chcą się rozwijać i ulepszać procesy produkcyjne.

KUKA

Popularny niemiecki producent robotów przemysłowych. Roboty charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną oraz myszką na panelu operatorskim. Myszka często przedstawiana jest jako bezużyteczna, jednak naszym zdaniem jest to jeden z największych plusów tego robota.

Szkolenia mogą być prowadzone są w siedzibie klienta, dzięki czemu nie występuje problem logistyczny z wysyłaniem pracowników poza zakład pracy. Podczas szkolenia uczestnicy dowiadują się jak działa używane przez nich stanowisko zrobotyzowane, co znacząco wpłynie na efektywność ich późniejszej pracy. Tematyka kursu została zbalansowana pod kątem ilości teorii do praktyki, tak aby uczestnik kursu wyniósł z niego jak najwięcej informacji pozwalających na samodzielną obsługę robota.

Szkolenie Kuka w ofercie TKR

Oferowane przez nas szkolenia dotyczące programowania robotów Kuka są prowadzone przez osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z tymi urządzeniami. Inżynierowie, którzy mieli możliwość pracy przy budowie i wdrażaniu zrobotyzowanych stanowisk przemysłowych, dysponują rzetelną wiedzą oraz umiejętnościami niezbędnymi do prawidłowej obsługi robotów. Nasi kursanci chwalą wysoki poziom zajęć, profesjonalizm, a jednocześnie przystępny sposób prezentacji wiedzy. Zależy nam, by osoba, która ukończyła kurs, mogła samodzielnie pracować na stanowisku pracy. Dzielimy się wiedzą techniczną i równocześnie kładziemy nacisk na umiejętności praktyczne. 

Sprawdź naszą ofertę i zapewnij sobie oraz swojemu personelowi właściwy poziom wiedzy. 

Moduł podstawowy:

Bezpieczeństwo pracy z robotem – prezentacja

Omówienie budowy manipulatora oraz kontrolera

Tryby pracy robota

Funkcje poszczególnych okien dialogowych panelu operatorskiego

Tworzenie i przywracanie kopii zapasowej

Kalibracja jednostki mechanicznej

Poruszanie się robotem w trybie ręcznym

Układy współrzędnych robota

Wyznaczanie obciążenia oraz środka ciężkości narzędzia robota

Typy ruchów robota

Podstawowe elementy składni języka KRL

Tworzenie i edycja programów

Obsługa wejść/wyjść

Obsługa błędów

Moduł zaawansowany:

Bezpieczeństwo pracy z robotem – prezentacja

Zapis pozycji robota

Przedbieg jego zalety i zagrożenia z nim związane

Zaawansowane metody edycji programu

Ustawienia limitu na osiach – Soft Limit

Punkty osobliwe – co to jest i dlaczego ich unikać

Zaawansowana obsługa wejść wyjść

Edytowalne klawisze funkcyjne

Łączenie programów w jedną całość

Zmienne globalne i lokalne – deklaracja i typy

Lista komend KRL

Zmienne pozycji

Sposoby przesunięcia programu

Zmienne statusowe

Działania na zmiennej pozycji

Szukasz szkolenia dostosowanego do Twoich potrzeb? Skontaktuj się z nami.​