Kurs programowania Robotów Yaskawa

Kurs Yaskawa

Roboty Yaskawa znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Choć powszechnie uważa się, że urządzenia japońskiego producenta nie mają sobie równych w dziedzinie spawalnictwa, to wykorzystywane są również szeroko do paletyzacji, pakowania, cięcia oraz montażu. Niezawodne i precyzyjne maszyny znacząco wpływają na czas i wydajność procesów w każdym zakładzie, w którym znajdują się stanowiska zrobotyzowane. Jednak nadal to człowiek ma za zadanie je nadzorować i zapewniać ich prawidłowe działanie oraz dbać o ich konserwację. Jakość pracy robotów zależy od wiedzy osób, którzy je obsługują. Warto zadbać o wysoki poziom wiedzy pracowników, by czerpać pełne korzyści z posiadanych urządzeń. Kurs Yaskawa w ofercie TKR to program realizowany przez ekspertów certyfikowanych przez producenta. Wybierz nas i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać.

Zwiększ wydajność swojej produkcji.

Po co szkolić personel?

Wykształcony personel to klucz do sukcesu każdej firmy. Szkolenia są istotnym czynnikiem zapewniającym ciągłość i wydajność produkcji. Przeszkolony personel będzie w stanie zdecydowanie szybciej zlokalizować przyczynę zatrzymania lub usterki. Dzięki szkoleniu pracownik będzie mógł samodzielnie rozwiązywać problemy. W przypadku wystąpienia poważniejszej awarii, pracownik będzie potrafił nakierować techników na źródło problemu, co znacznie skróci czas naprawy, a tym samym przestój produkcji.

Kurs Yaskawa - cel i przeznaczenie

Celem kursu jest przygotowanie uczestników do samodzielnej obsługi robotów Yaskawa. Moduł podstawowy przedstawia informacje na temat budowy robota, programowania i bezpiecznej obsługi. Poziom zaawansowany obejmuje szerszy zasób wiedzy z zakresu programowania i konfiguracji robotów oraz omawia nietypowe problemy, które mogą pojawić się podczas pracy. Nasze kursy są skierowane, zarówno do osób, które chcą zdobyć nowe kwalifikacje w zakładzie pracy, jak i tych, które na co dzień mają do czynienia z robotami Yaskawa i chcą lepiej wykorzystywać ich potencjał.

YASKAWA

Japoński producent robotów przemysłowych znany również pod nazwą Motoman. Posiadają w ofercie gamę driverów do silników elektrycznych, silniki elektryczne oraz sterowniki PLC VIPA.
Posiadamy własne mobilne stanowisko szkoleniowe. Możemy zorganizować szkolenie w Twojej siedzibie lub w okolicy Twojej firmy. Dzięki temu nie ponosisz dodatkowych kosztów związanych z delegacją pracowników.

Szkolenia mogą być prowadzone są w siedzibie klienta, dzięki czemu nie występuje problem logistyczny z wysyłaniem pracowników poza zakład pracy. Podczas szkolenia uczestnicy dowiadują się jak działa używane przez nich stanowisko zrobotyzowane, co znacząco wpłynie na efektywność ich późniejszej pracy. Tematyka kursu została zbalansowana pod kątem ilości teorii do praktyki, tak aby uczestnik kursu wyniósł z niego jak najwięcej informacji pozwalających na samodzielną obsługę robota.

Kurs Yaskawa w ofercie TKR

Jako jedna z niewielu firm w kraju możemy pochwalić się kompletem certyfikatów z szkoleń producenta obejmujących pełen zakres obsługi, programowania, uruchomień, bezpieczeństwa oraz serwisu robotów przemysłowych Yaskawa - Motoman.

Poprzedni
Następny

Nasz zespół z chęcią dzieli się wiedzą z innymi osobami oraz przekazuje informacje na temat jak najlepszego wykorzystania robotów Yaskawa na stanowisku pracy. Inżynierowie z TKR mają wieloletnie doświadczenie w pracy z urządzeniami Yaskawa, dlatego też podczas kursów przykładamy wagę do przekazywania umiejętności praktycznych w połączeniu z wiedzą teoretyczną. Osoby, które przeszły kurs Yaskawa w naszej firmie doceniają wysoki poziom wiedzy prowadzących oraz przystępny sposób prezentacji informacji. Poziom szkolenia każdorazowo jest dopasowany do potrzeb uczestników, a modułowy program pozwala na różnicowanie wiedzy w zespołach. Korzyści dla uczestników oraz firm są niepodważalne. To lepsze kwalifikacje, zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej, zwiększenie bezpieczeństwa w zakładzie oraz wzrost wydajności obiektu. Inwestycja w kurs Yaskawa z pewnością się opłaca i ma szansę zwrócić się w krótkim czasie.

Zapytaj o naszą ofertę i zapewnij sukces firmie poprzez zwiększenie wydajności!

Moduł podstawowy:

Bezpieczeństwo pracy z robotem – prezentacja

Omówienie budowy manipulatora oraz kontrolera

Tryby pracy robota

Funkcje poszczególnych okien dialogowych panelu operatorskiego

Tworzenie i przywracanie kopii zapasowej

Kalibracja jednostki mechanicznej

Poruszanie się robotem w trybie ręcznym

Układy współrzędnych robota

Wyznaczanie obciążenia oraz środka ciężkości narzędzia robota

Typy ruchów robota

Podstawowe elementy składni języka INFORM

Tworzenie i edycja programów

Obsługa wejść/wyjść

Obsługa błędów

Moduł zaawansowany:

Bezpieczeństwo pracy z robotem – prezentacja

Zapis pozycji robota

Przedbieg jego zalety i zagrożenia z nim związane

Zaawansowane metody edycji programu

Ustawienia limitu na osiach – Soft Limit

Punkty osobliwe – co to jest i dlaczego ich unikać

Zaawansowana obsługa wejść wyjść

Edytowalne klawisze funkcyjne

Łączenie programów w jedną całość

Zmienne globalne i lokalne – deklaracja i typy

Lista komend INFORM

Zmienne pozycji

Sposoby przesunięcia programu

Zmienne statusowe

Działania na zmiennej pozycji

Szukasz szkolenia dostosowanego do Twoich potrzeb? Skontaktuj się z nami.​